Koń trojański polskiej polityki

ePub czas dodania: 2014:07:27 16:46 komentarzy 0
Jakiś czas temu zastanawiałem się, jaki układ z punktu widzenia skrajnej lewicy byłby najkorzystniejszy? Czy może to, gdyby siła polskiej prawicy była zerowa? Bo duża jej siła z pewnością nie pozwoliłaby im w osiąganiu celu ugrupowaniom lewicowym.

Hej, pewnie wielu z Was ten artykuł się nie spodoba, ale wybaczcie, że to piszę... Nie mogę dłużej tego kisić w sobie :(

 

Jakiś czas temu zastanawiałem się, jaki układ z punktu widzenia skrajnej lewicy byłby najkorzystniejszy? Czy może to, gdyby siła polskiej prawicy była zerowa? Bo duża jej siła z pewnością nie pozwoliłaby im w osiąganiu celu ugrupowaniom lewicowym. Praktyka pokazuje, że najkorzystniejszy układ dla tzw. "lewactwa" jest wtedy, kiedy siła polskiej prawicy oscyluje na poziomie 20%... A dlaczego? Ano dlatego, że jak będzie dużo więcej, to oni formalnie nie mieliby za dużo do powiedzenia, a jak by było dużo mniej, to wówczas wytworzyła by się nowa prawica. Obserwując nasze ugrupowanie prawicowe, mam wrażenie, że zarówno jedni, jak i drudzy dbają o to, aby siła polskiej prawicy właśnie oscylowała w granicach 20% - w ten sposób blokuje się powstanie prawdziwej prawicy, a lewactwo może sobie robić co tylko chce. W jaki sposób da się to zrobić? Za pomocą kilku metod. Obserwując scenę polityczną przychodzą mi do głowy trzy z nich:

- Zadbanie o to, aby rzeczy ważne trafiały tylko do wąskiego grona odbiorców. Innymi słowy - jak wiadomo, że w danym momencie słucha mały odsetek odbiorców, wtedy do głosu można dopuścić tych, którzy mówią o prawdziwych aferach, o tym, co się tutaj tak na prawdę dzieje. I faktycznie - w telewizji Trwam i w Radiu Maryja mówi się o bardzo ważnych problemach. Wówczas do głosu dochodzą ludzie prawi i uczciwi... Natomiast jak przychodzi do kampanii wyborczej na prezydenta albo do parlamentu, kiedy oglądalność jest największa, to wówczas podnoszone są argumenty o wyjątkowo małej sile rażenia, takie, że u zdrowo myślącego człowieka wzbudza się jedynie uczucie politowania...

- Kreowanie wizerunku opozycji jako wielkiego męczennika, który jest prześladowany przez media i rządzących. Trafnie można to ukazuje piosenka "Preludium dla Leonarda". Fragment z tej piosenki przedstawia się następująco: "Na parterze w mojej chacie mieszkał kiedyś taki facet, który dnia pewnego cicho do mnie rzekł: Gdy zachwycisz się dziewczyną, nie podrywaj jej na kino, ale patrząc prosto w oczy szepnij słowa te: 'Jestem taki samotny, jak palec albo pies, kocham wiersze Stachury i stary dobry jazz. Szczęścia w życiu nie miałem, rzucały mnie dziewczyny, szukam cichego portu, gdzie okręt mój zawinie'. Po tych słowach z miłosierdzia padła już nie jedna twierdza i nie jedna cnota poszła chyżo w las... ". W ten sposób obecny elektora się umacnia w przekonaniu, że skoro opozycja jest tak szykanowana, to oznacza, że rządzący faktycznie się jej boją i że faktycznie walczy ona z mafią o przywrócenie normalności...

- W przypadku kiedy nagle to poparcie wzrasta, trzeba zrobić ruch, aby przywrócić to do założonego poziomu ok. 20%. Przecież jak było po kampanii prezydenckiej w 2010 roku? Jarosław miał poparcie na poziomie prawie 50%, a po wyborach wywalił bez znanych nam powodów z PiS-u tych, którzy potem przeszli do PJN-u. Do dzisiaj pamiętam Jakubowską, jak dobrze się wypowiadała w mediach o Kaczyńskim. Poleciała na przysłowiowy zbity pysk i ona... Dlaczego - nobody knows... A to jak wiemy, nie była tylko jedna taka akcja...


Kilka ciekawostek o tej partii Jarosława...

W czasie walki o krzyż na Krakowskim Przedmieściu na jaw wyszło, że pan Jacek Kurski (PiS) z panem Niesiołowskim (PO) to są wyjątkowo dobrzy koledzy i razem w samochodzie obgadują, co mają mówić na antenie. My na Krakowskim Przedmieściu skakaliśmy sobie do gardła, a oni w tym czasie razem wódkę pili...

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/316394,dziwna-przyjazn-politykow-nie-za-bardzo-ci-przywalilem.html
http://www.rp.pl/artykul/564963.html


Hanna Gronkiewicz Waltz może podziękować PiS-owi za uratowanie jej stołka .

Tutaj ewidentnie dopatrywałbym się pierwszej powyższej metody. Pamiętam do dzisiaj, jakie były wówczas płatne ogłoszenia wyborcze PiS-u w radiu i telewizji. Najważniejsze argumenty, które były tam podnoszone to:

1. Czy pani prezydent wie, ile kosztuje bilet komunikacji miejskiej?
2. Warszawa najbardziej zakorkowaną stolicą...

Przy czym chcę zaznaczyć, że:
Ad 1. Prawdopodobnie jedna trzecia Warszawiaków jest przekonana, że podwyżka biletów to normalna sprawa, bo wszystko drożeje, to i bilety drożeją. Dla kolejnej jednej trzeciej Warszawiaków 50 zł w tę, czy 50 zł w tę to bez większej różnicy. A kolejna jedna trzecia nie jeździ komunikacją, więc ten temat ich w ogóle nie interesuje.
Ad 2. Tutaj Hanka łatwo mogła odpowiedzieć, że "przecież budujemy piękne obwodnice dla Warszawy - proszę zobaczyć, w ten sposób walczymy z korkami na drogach".

Przy czym, nikt nie powiedział w tych płatnych ogłoszeniach, że:

a) Mamy najdroższą na świecie obwodnicę za jeden kilometr. Drugie miejsce na świecie to ok. 100mln za kilometr, a u nas 2x więcej - 200mln !!!!!! Nawet gdyby to było 3 miejsce w Europie, to byłby to mega wstyd dla naszych rządzących, tymczasem to my mamy niechlubne pierwsze miejsce i to dwukrotnie przewyższyliśmy to drugie miejsce!
b) Mamy najdroższe metro w Europie za jeden kilometr (och, całe szczęście że nie na świecie!)
c) Mamy najdroższą oczyszczalnię ścieków w europie. Czy ktoś się przejął tym, że przecież mamy kryzys w Polsce i Europie, że w takiej sytuacji naturalnym odruchem dobrego gospodarza jest gospodarność i oszczędności?
d) Podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej nie przyniosła spodziewanych milionowych zysków, ale okazało się, że po tej podwyżce wpływy ze sprzedaży biletów zmalały o 16 mln. złotych... Ogromna część Warszawiaków przestała ładować kartę miejską...
e) Poszerzenie ulicy prostej miało pierwotnie kosztować 220mln złotych. Dziwnym zbiegiem okoliczności, po tym jak było wiadomo, że nastąpi referendum za odwołaniem HGW, pani prezydent oznajmiła, że ta kwota została przeszacowana - spokojnie można się zamknąć w 70 mln zł. Dla mnie to ciekawa sprawa. Wykonawcy spokojnie się opłaca to zrobić za 70 mln zł, a o mały włos ktoś był im skłonny zapłacić za to ponad 3x więcej...

O takich rzeczach to i owszem - mówiło się, ale tylko w mediach i sytuacjach, kiedy wiadomo było, że słucha ich max. kilkanaście procent sztywnego elektoratu PiS-u... A jak słuchaczami są ludzie spoza tego elektoratu, to wówczas się mówi, że ceny biletów są za drogie i że mamy korki w Warszawie...

Skutek jaki był - każdy widział. Ja jak robiłem prywatną sondę wśród znajomych i spytałem się "dlaczego nie poszedłeś na referendum", to odpowiedź w 90% przypadków była podobna - z tego powodu, że PiS chciał najbardziej na tym ugrać. Ja, prosty chłopak przed wyborami wiedziałem, czym się skończy takie ich wtrącanie się, a oni nie wiedzieli? Nie wierzę, że byli aż takimi idiotami! To nie możliwe!

Na zakończenie chcę podkreślić jedną ważną rzecz. Jacyś "oni" doskonale zdają sobie sprawę z tego, że polska prawica musi istnieć, musi mieć swoich reprezentantów na arenie politycznej. Absolutnie musi być. I robią wszystko, aby byli to ludzie podstawieni. Dawniej tę rolę odgrywał Bolek. Pamiętacie? Mieliśmy do wyboru - albo Bolek (prawica), albo Kwaśniewski (Lewica). Pamiętacie Bolka? Zawsze miał Matkę Boską na klapie, codziennie komunię św. przyjmował, zacięcie bronił życia nienarodzonych - niemalże własną piersią... Podkreślam - oni dobrze wiedzą, że prawica musi być obstawiona i dobrze wiedzą, że koniecznie muszą to być podstawieni ludzie.

Dlatego uważam, że coś jest z panem Jarosławem Kaczyńskim nie tak. Albo ktoś nim umiejętnie steruje, albo sam doskonale wie, co on robi...
 

licznik: 2077 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
  0|0
Zacytuję komentarz wrzodaka z Neonu:

autor -POPIS to WjWajEs
Autorze, przeczytaj tekst z 2008 roku!

W imieniu Komitetu Wyborczego Wyborców "Kongres Polski” oraz wyborców z Podkarpacia pragniemy zadać partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość którzy tak ochoczo najeżdżają Podkarpacie i głoszą demagogiczne hasła oraz nie mówią o sobie prawdy następujące nurtujące Polaków o fundamentalnym znaczeniu dla przyszłości Polski pytania:
2) Dlaczego Rząd PiS-u dokończył złodziejską prywatyzację Polskich Hut Stali razem z SLD, zamiast unieważnić tą sprzedaż. Za cztery potężne huty wraz z 2,5 tys. h ziemi rządy SLD i PiS-u wzięły 360 mln zł, a wartość tych hut szacowana była nawet na 100 mld zł.
3) Dlaczego rządy PiS-u nie rozliczyły choćby jednej złodziejskiej prywatyzacji jak; Banków, TP. S.A, Polmosów w tym gangsterskiego przejęcia Łańcuta, Zelmera, zakładów energetycznych w tym Stoenu, elektrociepłowni, PZU, NFI i wiele innych?
4) Dlaczego sprzedaliście polskie firmy jak; PZL Mielec, Stocznie Gdańską, Ursus (Turkom), zakłady farmaceutyczne?
5) Dlaczego wasze rządy w Sejmiku Podkarpackim sprywatyzowały szpital w Krośnie?
6) Dlaczego w tak oczywistej sprawie jak mafijna prywatyzacja PZU, wasz Rząd nie złożył wniosku do polskiego sądu celem unieważnienia prywatyzacji PZU, mając raport Sejmowej Komisji Śledczej ds. prywatyzacji PZU, tak samo jak z Polmosem Łańcut, z-dy Zelmer czy Stoen, nie wiele zrobiliście aby rozliczyć mafie paliwową pomimo dwóch lat rządzenia?
5) Dlaczego głosowaliście za niewolniczą pracą w hipermarketach w niedzielę oraz za ustawą zezwalającą zwrot majątku polskiego dla organizacji ponadnarodowych w kwocie 65 mld$?
6) Dlaczego na prezesów polskiej TV (Urbański) i polskiego radia (Czabański) powołaliście byłych komunistów?
7) Dlaczego na V-ce Ministra Sprawiedliwości powołaliście sędziego Kryże, syna sędziego Tadeusza Kryże wydawał ciężkie wyroki dla Polaków z NSZ i AK, czy nie była to przysługa wasza za nie ,,rozgrzebywanie” afery FOZZ-u przez niego?
8) Czy waszym zdaniem Jarosław Kaczyński przejął na rzecz Fundacji Prasowej Solidarności majątek Skarbu Państwa warty dziś ok. 500 mln zł. zgodnie z prawem. Fundacja ta finansowała partie polityczną PC, czy zgodnie z zasadami moralnymi państwowy majątek został przekazany utworzonym prywatnym spółkom, w których dobrze wynagradzani byli obecni posłowie PiS jak; W. Jasiński, L. Dorn, A. Lipiński, J. Szczypińska, P. Gosiewski, czy obecny Prezes PR K. Czabański. Czym się kierowało wasze kierownictwo by sprzedać (uciec z majątkiem) polską ziemię wcześniej otrzymaną od SP na rzecz Izraelskich spółek. Jakie interesy łączą wasze kierownictwo partii z obywatelem Izraela Moshe Mor? Czy prawdą jest, że majątek na rzecz FPS przekazywał w ramach komisji RSW obecny Premier D. Tusk?
2014-08-31 16:50
# CD ... 0|0
10) Dlaczego nie ujawniono afery wyprowadzania pieniędzy z PZU na rzecz spółki ,,Laktopol”, spółka ta przelewała na prywatne konta Bagsika i Gąsiorowskiego do Izraela w kwocie 39 mln $. Aferę tą wykryli inspektorzy NIK za czasów prezesury L. Kaczyńskiego, opierając się na materiałach uzyskanych z UOP oraz z izb skarbowych.
Zamiast raportu ukazała się tylko notatka podpisana przez dyr. Biura prezesa NIK Wojciecha Jasińskiego? Czy nie była to przysługa za wcześniejsze powiązania Kaczyńskich z Art.,B?
11) Dlaczego wasze rządy nic nie zrobiły aby zlikwidować pośrednika monopolistę w dostawach ropy z Rosji do Polski przez spółkę J&S, która płaci podatki na Cyprze?
- Dlaczego wasz Prezes Orlenu ,,śrubuje” roczne zyski dla w większości niepolskich akcjonariuszy Orlenu, kosztem ubogich kieszeni polskich kierowców.
- Jakim rachunkiem ekonomicznym kierował się wasz Rząd kupując ,,złom” rafinerii w Możejkach za 5 mld $?
12) Jakim rachunkiem ekonomicznym kierował się wasz Rząd kupując udziały w złożach gazu na morzu norweskim za 1,200 mld $, 5 mld m3 od spółki ExxonMobil , gaz ten dostaniemy dopiero po pięciu latach?
13) Dlaczego wasz Rząd zgodził się na podniesienie składki na rzecz UE z 1,35 PKB na 1,45 PKB?
14) Jaki procent wykorzystaliście funduszy w 2007 roku z UE (to są nasze pieniądze) na rozwój z budżetu na lata 2007-2013, czy macie rzetelną kalkulacje płaconych środków finansowych na rzecz UE i wykorzystanie funduszy unijnych?
14) Jakie argumenty merytoryczne przemawiały za tym aby PiS razem z SLD, PO, PSL zgodził się na przyjęcie bezbożnej, szatańskiej Konstytucji UE, nazywając ją ,,Traktatem Lizbońskim”?
17) Jaki był powód, że tylko w ciągu dwóch lat rządów PiS-u zadłużyliście Polskę na kwotę 43 mld $, jaki macie program zaprzestania zadłużania Polski, dług wynosi już 250 mld $?
15) Dlaczego razem z PO, SLD, nie poparliście Konstytucyjnych zapisów o ochronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci?
18) Dlaczego, nie dopuściliście aby dobra ustawa lustracyjna uchwalona przez Sejm V kadencji nie weszła w życie, aby również OZI były ujawnione, kogo żeście kryli?
19) Dlaczego broniliście zaciekle Pani Gilowskiej w sprawie jej lustracji, dając jej do dyspozycji służbowe samochody, ochronę, codzienne wypowiedzi Premiera, Prezydenta, że nie wierzą w agenturalność p.Gilowskiej itd. a jaką ochronę daliście Arcybiskupowi Wielgusowi?
20) Dlaczego w polityce zagranicznej stawiacie na oś Waszyngton – TelAviv? Dlaczego wasz Prezydent z góry zapowiada, że Polska będzie stać po stronie Izraela jak ten zaatakuje Iran, bo Iran nie może mieć broni jądrowej a Izrael może nawet wbrew konwencjom ONZ?
2014-08-31 16:51
# CD ... 0|0
21) Czy weżmiecie odpowiedzialność razem z Kwaśniewskim za śmierć polskich żołnierzy w Iraku i Afganistanie, za śmierć nie winnych dzieci, starców, kobiet, w imię biznesu "petrodolarowego"?
22) W imię czego chcecie budować armię NATO oraz europejską armię zamiast odbudować naszą Polską armię?
23) Czy uważacie, że należy zmienić Polską Konstytucję szczególnie art. 220 i 90, pierwszy zabrania pożyczać pieniędzy na rozwój i inwestycje w NBP, a wręcz zmusza do zadłużania się w prywatnych bankach, drugi zapis mówi, że zgodnie z prawem można oddać swoją suwerenność na rzecz struktur ponadnarodowych?
24) Czy uważacie tak jak prezes Kaczyński, że Sorosz to "geniusz finansowy"
W przedstawionych pytaniach nie chodzi nam o to aby poniżać waszą partię, chodzi nam o dobro Polski, ponieważ uważamy, że wasi przywódcy udają, że są "prawicowi", że walczą z układami itd. Tak nie jest i tak nie było, nie może brać górę socjotechnika medialna zamiast dobro naszego Narodu. Pokazujemy, że tak naprawdę niczym szczególnym nie różnicie się od PO i SLD w kwestiach zasadniczych, bo my wiemy kim są ludzie z PO i SLD ale najgorzej gdy pod opcję patriotyczną podszywają się ludzie z poglądami PO i SLD. Miejcie odwagę odpowiedzieć na te pytania wyborcom Podkarpacia, oni na to zasługują.

Za Komitet Wyborczy Wyborców "Kongres Polski"
Kazimierz Żołnierz

Wrzodak Z. 27.07.2014 20:52:55
2014-08-31 16:51