Petycja w sprawie tęczy na Placu Zbawiciela

Petycja w sprawie tęczy na Placu Zbawiciela
ePub czas dodania: 2013:12:18 15:41 komentarzy 0
Na prośbę wielu z Państwa, a także świadomi tego, że jest to ważna sprawa także dla CitizenGO, zdecydowaliśmy się zadziałać w sprawie osławionej „tęczy” (czy jej szkieletu) na warszawskim Placu Zbawiciela.

Biblia wyjaśnia, że tęcza to symbol przymierza Boga z ludźmi. Niestety, w ostatnich latach jej podróbki (obecnie o sześciu kolorach) służą promocji środowisk aktywistów gejowskich, lesbijskich i innych związanych z LGBTQ oraz z ideologią gender. Z tego względu obecność „tęczy” na Placu Zbawiciela (zbieg okoliczności?) spowodowała entuzjazm tych, którzy podróbkę tęczy okrzyknęli jako swój symbol.

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy po każdym spaleniu „tęczy” wydawał pieniądze na jej odnowienie (każdorazowo ok. 70 000 zł!). Mimo że ekspozycja miała początkowo trwać tylko 3 miesiące, przedłużono czas jej eksponowania na Placu Zbawiciela do końca 2015 r., co potwierdził w rozmowie z CitizenGO Rzecznik Miasta Stołecznego Warszawy, p. Bartosz Milczarczyk. Potwierdził również, że podjęto decyzję o przeznaczeniu kolejnych 70 000 zł na nowe „tęczowe” kwiatki i zamontowanie ich. „Tęcza” ma zostać odnowiona na wiosnę.

Niniejsza petycja nie jest pochwałą dla aktów niezgodnych z prawem, lecz prośbą o to, aby publiczne pieniądze były wydawane w sposób mądry i służyłu dobru ogółu społeczeństwa.

Jeśli zgadzasz się z choć jednym z podanych niżej powodów:

1. Polska, w tym nasza Stolica, powinna być wolna od symboli środowisk LGBTQ.

 2. Wolałbyś/abyś, aby publiczne pieniądze były wydawane na inne cele: potrzeba pieniędzy na edukację, ochronę zdrowia, profilaktykę i pomoc społeczną, utrzymanie i budowę dróg, renowację zabytków i tysiące innych potrzeb…

3. Uważasz, że „tęcza” zaburza architekturę Placu Zbawiciela

4. Z jakiegokolwiek innego powodu nie chcesz, aby UM Warszawy wydawał Twoje pieniądze na odnawianie kwiatków „tęczy”

 

…podpisz petycję skierowaną do Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Do prośby, która jest treścią petycji, możesz dopisać coś od siebie.

 

Podpisanie wiadomości oznacza wysłanie wiadomości e-mail z adresu, który podasz, na adres Prezydenta Miasta Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

petycja dostępna na stronie:

http://www.citizengo.org/pl/1612-szkoda-pieniedzy-na-kolejna-tecze

http://www.citizengo.org/pl/1612-szkoda-pieniedzy-na-kolejna-tecze
licznik: 3474 + 3 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
  0|0
Wydaje mi się, że warto się mobilizować. Podpis petycji to 30 sekund, a okazja doskonała, żeby tym pajacom skopać tyłki... Proszę też o przekazanie dalej!
2013-12-18 15:43
# @grzesiekZ 0|0
Popieram. Trzymam kciuki za Warszawiaków.
2013-12-19 10:56
# @leoparda 0|0
Leopardo, dziękuję, ale zważ na to że to sprawa nie Tylko Warszawiaków, bo jakby nie patrzeć przecież to centrum stolicy Twojego kraju :) Też macie coś do powiedzenia :)

W tej akcji to wg mnie najważniejsza jest mobilizacja. Właśnie w tym problem, że oni potrafią się organizować i skutecznie skrzyknąć, a my nie! I dopóki będziemy bierni i olewali sprawy, to oni będą z nami robić, co tylko im się spodoba.
2013-12-19 11:14
# @grzesiekZ 0|0
dzisiaj zamieściłam wpis "Hej warszafko.." na kilku portalach, bo również dostałam emaila na pocztę.
pozdr.
2013-12-19 14:33
# @Astra 0|0
Super, choć wydaje mi się, że lepiej by było, gdyby ten problem był zaadresowany do całego Narodu, a nie tylko stolicy...
2013-12-19 15:14
# @Obsługa techniczna 0|0
Tak właśnie to odebrałam. Przecież Warszawa jest stolicą nas wszystkich :)
2013-12-19 16:19
# @grzesiekZ 0|0
dobry i moralny sprzeciw... nie znalazł nikt jeszcze lepszej drogi? mogą tak szastać sobie forsą i to bez demonstracji pod oknem? toż nam uchodzi finansować zberezieństw
2013-12-20 16:53
Tęcza jest potrzebna 0|0
A moim zdaniem tęcza powinna zostać odbudowana (oczywiście na koszt tych, którzy tego chcą). Ma ona szansę stać się dużą atrakcją turystyczną Warszawy, lepszą i bardziej sławną niż szwedzki kozioł: http://en.wikipedia.org/wiki/G%C3%A4vle_goat
GPS
2013-12-27 19:54